15% sleva na jídelníček STANDARD, EXLUCISVE a DÁRKOVÝ VOUCHER! Slevový kód: DUBEN15

Metody úspěchu

Čím se u nás v poradně řídíme a co zastáváme.

80/20 - princip na kterém fungují naše jídelníčky

Tento princip stravování vyžaduje, abyste z 80% jedli podle jídelníčku a řídili se našimi radami. Ve zbylých procentech si pak můžete dopřávat podle uvážení svá oblíbená jídla bez pocitu viny, kterou lidé často cítí, když náhodou „podvedou“ držení přísného jídelníčku.

Poměr 80/20 je nejjednodušší způsob jak dosáhnout štíhlé postavy a hlavně nejjednodušší způsob jak si štíhlou postavu i udržet.

Především ženy, které mají své kalorie pod maximální kontrolou často podléhají poruše příjmu potravy - vyčítají si pokud náhodou snědí něco nad rámec svého stravování, trestají se hladověním a to pak kompenzují přejídáním. 80/20 je ten nejvíce vyvážený přístup ke zdravé stravě a samotnému životnímu stylu, který je schopen dodržovat úplně každý z nás.

Rozdíl mezi námi a jinými poradci

Co se mých názorů na dnešní svět dietářů/výživářů týče - všichni slyší jen na kalorie, každý neustále řeší svůj denní příjem, hlídá si každé sousto a trápí se jakmile sní něco nad rámec svého kalorického rozhraní.  

Právě tito výživáři svého klienta naučí jediné - omezovat se a bát se jídla. 
Ovšem NIKDO na světě se však nevydrží celý život omezovat a mít své jídlo vždy 100% pod dohledem, každý z nás občas zatouží dát si své oblíbené jídlo a zamlsat si, protože je to lidské a naprosto v pořádku.

Rozdíl mezi klienty, kteří u jiného poradce drží dietu a mezi našimi klienty je ten, že naši klienti nemají po nezdravém jídle výčitky, oni moc dobře vědí, že pokud se drží alespoň z 80% našeho jídelníčku, tak jim jejich životosprávu jedno nezdravé jídlo nenaruší.

Čím se řídit

Průměrně každá druhá žena, která se na nás obrací s prosbou o pomoc má za sebou už nespočet vyzkoušených jídelníčků a všemožných diet. Pokud budete dál bezhlavě zkoušet všechno možné a ani trochu se nezamyslíte nad tím co, že to vlastně děláte, tak se toho bohužel nikdy moc nezmění.

Přestaňte vyhazovat peníze za nesmyslné výrobky, detoxikační přípravky, “zázračné” hubnoucí pilule. Přestaňte si hlídat každou kalorii svého příjmu jako kdybyste se za měsíc chystali postavit na pódium. Nepleťte si zdravý životní styl se závoděním ve fitness.

Hlídání si každého sousta jídla nemá nic společného se zdravým myšlením a natož se zdravým stylem života.

Neupínejte se jen na pár jídel - suchá rýže s kuřecím masem 3x denně opravdu není ideální. Přestaňte si zakazovat vaše oblíbené jídlo, protože to není cesta ke dlouhodobému udržení postavy. Změňte svoje stravovací návyky, tak, že se naučíte dívat se na jídlo jako na palivo pro své tělo. Začněte dělat něco opravdu pro sebe, vymezte si čas na přípravu jídel a především investuje do kvalitních a hodnotných surovin. Snažte se o různorodost, střídejte druhy potravin a jejich výrobce. Žádná potravina v malém množství není vysloveně špatná. A další důležitý bod: nevzdávejte to hned po prvním týdnu.

Čím méně průmyslově zpracovaných potravin, tím lépe

Jak takový produkt poznáte?

Nezpracované, nebo alespoň minimálně zpracované výrobky mají jednoduché složení.

Pro příklad se podívejte na složení našich SixFitness potravin .

Pokud si v nejbližší době půjdete do obchodu pro proteinovou, nebo jinou tyčinku – podívejte se na etiketu.  Jestliže nebudete rozumět něčemu ve složení, nebo pokud nedokážete určitou ingredienci ani vyslovit, tak půjde pravděpodobně o přidané látky, které mají ve výrobku za úkol zlepšit chuť, vzhled, trvanlivost, nebo vytvořit na danou potravinu návyk. 

- Dbejte na vyváženost potravin, neupínejte se jen na pár výrobků.  
- Střídejte značky a samotné výrobce. Před nutričními hodnotami dejte přednost složením. 
- Sledujte původ potravin. Krom živočišné stravy zakomponujte do jídelníčku i tu rostlinnou.

Živočišné produkty

Při konzumaci živočišných produktů bychom neměli myslet nejen na sebe, ale i na ty ostatní. Zařazujeme do jídelníčku vejce od slepic z volného chovu. (Slepice z volného chovu, nebo bio chovu, tyto slepice jsou totiž chována tou nejšetrnější cestou, mají volný pohyb na slunci, mají neustálý přísun potravy a čerstvé vody, mají prostor se popelit a chovat se tak, jak je jim přirozené.

Maso zakupujeme nejlépe přímo od řezníka, místních chovatelů, nebo z družstev. Je důležité, aby zvířata byla chovaná na trávě, krmená bez přidaných antibiotik a růstových hormonů. Všechny toxiny se totiž ukládají do tuků a konzumací masa z nevhodně chovaných zvířat do sebe dostáváme opravdu obrovské množství škodlivých látek. Nehledě na to, že nakupováním masa, ale i mléčných výrobků v bio kvalitě podporujeme mnohem lepší zacházení se zvířaty.

Pro příklad: Krávy z bio chovu jsou chované na slunci, na pastvině, musí mít neustálý přísun potravy a čerstvé vody. Neprovádí se u nich umělá oplodnění a všechny tyto podmínky jsou přísně hlídané.

Mějme na paměti, že i u zvířat jako u lidí platí, že jsme to, co jíme. Jestliže je zvíře chováno v ideálních podmínkách, krmeno kvalitním krmením, žije na slunci, má dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a je šťastné, tak je i jejich mléko naprosto ve všech ohledech kvalitnější. To samozřejmě platí i u masa.

Je skvělé, že i přes to, že nám velké obchodní řetězce podstrkují to nejhorší - žijeme v době, která nám dává na výběr. Je jen naše volba jestli nakupujeme od farmářů a lokáních výrobců, nebo..

Nejrůznější spalovače tuku

Není potřeba pořizovat žádné předražené spalovače, které lákají zákazníky na názvy tipu: Fat Killer/Fat Burner a podobně. 
Za opravdu účinný a ověřený spalovač tuků je bez pochyb pravidelná a především vyvážená strava, pitný režim, kvalitní spánek a neméně důležitý je i samozřejmě i pohyb. Za účinný a čistě přírodní spalovač můžeme považovat i pravidelné pití kvalitního zeleného čaje (ideálním příkladem je japonský čaj Matcha ), který můžeme zařadit i jako nakopávač před cvičením. Jako skvělý přírodní nakopávač poslouží i kvalitní káva.

Nemusíte utrácet za předražené nesmysly, investujte raději do kvalitních surovin.

Detox a smoothie diety

Jakmile se někdo rozhodne, že v jeho stravování nastanou změny často se uchýlí k různým smoothie dietám a detoxům za účelem rychlého poklesu hmotnosti.
Ale přemrštěný příjem fruktózy, zbytečně velké množství vlákniny a žádné bílkoviny v jídelníčku rozhodně nejsou tou správnou cestou.
Jestliže jste na sobě za svůj život s nezdravým jídlem nešetřili, tak určitě nedoporučuji své tělo vystavovat žádnému šoku hladovění, nebo držení nesmyslným diet. Vaše tělo potřebuje k tomu, aby mohlo dosahovat výsledků kvalitní palivo v dostatečném množství.

Soustřeďte se na výběr potravin, nezahálejte s pohybovou aktivitou a mějte na paměti, že bez odhodlání a snahy to prostě nepůjde.

Nic není přes noc

Většina klientů, kteří se na mě obrací si myslí, že po několika letech jejich nepravidelného stravování, častého navštěvování fast foodů, střídání různých diet a hladovek si zakoupí jídelníček a jejich proměna nastane přes noc. A už si vůbec neuvědomují, že na svém těle za svůj život napáchali závažné škody a ačkoliv je naše tělo opravdu zázračné a přežije skoro cokoliv, tak nemůžeme čekat zázraky po pár dnech od držení nějakého jídelníčku.

Každý jsme jiný, každý změny ve stravě snáší jinak, na někom jsou změny vidět už po měsíci, na někom po třech měsících, na někom ještě déle. Trávicí soustava je složitá a nějakou dobu jí trvá, než se na nové stravovací návyky adaptuje, proto buďte prosím trpěliví a nevzdávejte to hned po prvním týdnu.

Posouváte se neustále dál, nebo vám prostě stačí to, jak už to je?

Sama jsem zvyklá dostatečně a dobře jíst, pravidelně cvičit, věnovat čas duchovnímu rozvoji a poctivě organizovat své každodenní úkoly, protože disciplína má v každých směrech zásadní výsledky. 
Díky práci, kterou mám většinu času řešíme s klienty především to, jak si udržet motivaci, protože buďme k sobě zcela upřímní, ono tohle pro spousty z nás v praxi není úplně tak jednoduché. Zakořeněné špatné návyky z dětství, ale i z dospělosti to jen zhoršují. V každodenním životě je tolik věcí/situací, co nás neustále stahují dolů a motivace jako taková nepřijde jen tak sama od sebe. Nestačí si říct, “jo..to se mi líbí, to asi chci”. Jeden den to chtít a druhý den už ne. Vy musíte hořet touhou pro to, abyste byli, tam, kde chcete být!

Naučte se v plné koncentraci představovat si svůj cíl na dosah ruky! Snažte se být neustále lepší, ve všem! A nešiďte se! Máme takovou výhodu v jaké době žijeme a jaké nekonečné možnosti se nám nabízí.

Slovo dieta

Nesnáším slovo DIETA a nesnáším, když mi někdo řekne “Jó ty si nedáš, protože držíš tu dietu ” Žádnou dietu nedržím, jím pouze zdravě, jídla na rozumně postavených hodnotách a když chci, tak jím to, na co mám chuť.
Mým snem nejsou závody ani nechci pekáč buchet. Chci být jen spokojená sama se sebou. Když se naučíte orientovat se v tom, které potraviny jsou vhodné a které nikoliv a naučíte se s nimi pracovat, pak si můžete bez výčitek dopřát cokoliv/kdykoliv. Všechny své klienty učím jednu důležitou věc: Když budete jíst z největší většiny zdravě, tak po jednom „zpraseným“ dni neztloustnete, stejně tak když celý život „prasíte“, tak po jednom dni zdravého jídla nezhubnete (bohužel).

Přehnaná kontrola

Vážení sama sebe

Nekontrolujte svou váhu každý den, klientům doporučuji nevážit se vůbec. Například ženy během menstruace zadržují v těle vodu a váha, tak může ukazovat více, což může být demotivující. Místo vážení se doporučuji na konci týdne změřit, nebo se vyfotit, tam je zaznamenaný výsledek vždy největší.

Vážení potravin

Naše jídelníčky jsou sestavovány tak, abys jste se nestali otrokem váhy ani v kuchyni. Neexistuje snad nic víc otravného, než si hlídat každé zrnko rýže na přesný miligram. Po pár dnech držení jídelníčku zjistíte, že takové vážení zvládnete už od oka, že například 50g rýže je ½ varného sáčku a podobně.

Hlídání si každé kalorie

Zapamatujte si, že každý kus ovoce, zeleniny každý produkt může mít odlišné nutriční hodnoty, závisí na nich teplota ve které je produkt skladován, nebo teplota ve které plodina vyrůstala. Záleží i na samotném výrobci, nebo pěstiteli, na způsobu zavlažování a na druhu hnojiva. Počítání každé kalorie je opravdu omezující a velmi těžko se odhaduje například počet kalorií na talíři plném jídla v restauraci. Nejsme stroje a zdravý životní styl není o počítání každého gramu a kalorie.

Aktuality

  • 10. 04. 2024
    Vylepšování Sixfitness aplikace je v plném proudu! Těšit se můžete na nový grafický vzhled a spousty nových funkcí! Nasazení nového systému je plánované na konec dubna 2024.
  • 15. 02. 2024
    Rozšířila jsem svou nabídku služeb! Podívejte se na ně v sekci "Výživové poradenství" :)
  • 14. 09. 2022
    Odměňujeme každou zaslanou proměnou s viditelným výsledkem! Pochlubte se nám na sixfitness@email.cz